10 kolay adımda evde pedikür yapımı

10 kolay adımda evde pedikür yapımı

Bir salonda pediküre para vermek, masaj ve tecrübeli elleri düşündüğünüzde caziptir ancak her zaman salona gitmek için vaktiniz olmayabilir. Eğer pedikürünüzü evde yapmak istiyorsanız, salon kalitesinde sonuçlar almanın mümkün olduğunu kanıtlamak için buradayız. Tek yapmanız gereken birkaç tırnak aleti edinmek ve en önemlisi kendinize inanmak.

1. ADIM: Oje sökücü

Oje sökücü ve pamuklu ped kullanarak tırnaklarınızda kalan tırnak ojeyi tamamen çıkarın. Artık ojelerinizi çıkardıysanız, fazla yağı gidermek için tırnaklarınızı bir kez daha ped kullanarak temizleyin.

2. ADIM: Spa’daki gibi ayaklarınızı ıslatın

Küvetinizi ılık suyla doldurun ve ayaklarınızı 15 dakika boyunca ıslatın. Bu 15 dakikalık sürede farklı şeyler yapabilir, örneğin yeni yüz maskenizi deneyebilirsiniz.

3. ADIM: Ölü deriden kurtulun

Ayağınızı kuruttuktan sonra, ölü bölgeleri (sert) temizleyin. Bunun için bir alet de kullanabilirsiniz. İsteğinize göre bir ayak peelingi uygulayabilirsiniz, bu şart değil. Dikkat etmeniz gereken kısımlar ayak topuklarınız ve ayaklarınızın kenarlarıdır. Bu alanları pürüzsüz hissedene kadar kazıyın, ancak aşırıya kaçmayın.

4. ADIM: Tırnak şekillendirme

İstediğiniz uzunluğu ve şekli elde etmek için bir tırnak makası kullanın (tırnakları düz bir şekilde kesmenizi öneririz). Onları pürüzsüz hale getirmek için öncelikle tırnak köşelerine dikkat edin. Bu süreçte yapılan en büyük hata, tırnak etlerinin kesilmesi. Bir manikür veya pedikür sırasında tırnak etlerini kesmek kesinlikle zararlıdır. Tırnak etleri, cildinizi korumak ve vücudunuzu enfeksiyonlara karşı korumak için bir engeldir.

5. ADIM: Kütikül yağını uygulayın

Tırnak uçlarına manikür yağı uygulayın. Kütikül yağı sadece ayaklarınızı yumuşak ve nemli tutmakla kalmaz aynı zamanda kırılmayı da önler.

5. ADIM: Nemlendir

Kokusuz bir losyonla ayaklarınızı nemlendirin. Sentetik kokulara sahip kokulu losyonlar, ojenizin çatlamasına neden olabilir.

7. ADIM: Ayak parmaklarınızı hazırlayın

Ayak parmaklarınıza oje sürmeyi kolaylaştırmak ve ortalığı kirletmekten kaçınmak için ayak parmağı ayırıcılarını kullanın.

8. ADIM: Baz katınızı uygulayın

Baz katınızı uygulayın ve kurumasını sağlamak için en az iki dakika bekleyin. Baz katınızı unutmayın, çünkü oje cildinize ve tırnaklarınıza zarar verebilir.

9. ADIM: Ve sonunda oje

İki kat oje sürün ve kuruması için her katın arasına en az iki dakika bırakın.

10. ADIM: Hızlı kuruyan bir üst kat ile son

Bir üst kat ile bitirin, böylece tırnaklarınız en yüksek parlaklığı kazanır. Ojenin tamamen sertleşmesi yaklaşık 12 saat sürer. Daha hızlı sertleşmesini sağlamak ve sertleşmesine yardımcı olmak için pedikürünüz bittikten sonra ayak tırnaklarınızı birkaç dakika soğuk suda bekletebilirsiniz.

Kaynak: yazivar.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir