30 saniyelik göz masajı ile koyu halkaları yok edin

30 saniyelik göz masajı ile koyu halkaları yok edin

Göz altlarındaki koyu halkaların stres, uykusuzluk, çok uzun süre bilgisayar ekranına bakmak gibi birçok farklı sebebi olabilir. Kapatmak için kullanılan kapatıcılar, fondotönler ve pudralar göz çevresi için oldukça zararlıdır.

Koyu halkalar yok olana kadar uyumak ideal olsa da, bu mümkün değil. İşte yorgun görünen gözlerden ve kabarık, koyu halkalardan kurtulmak için 30 saniyelik göz masajı.

30 saniyelik güzellik rutini

Göz altı torbaları için lenf drenaj teorisine dayanarak, gözleriniz için yapabilecekleriniz:

– İşaret parmağınızla ve orta parmaklarınızla hafifçe vurma hareketlerini kullanarak (çekiştirmeden veya sürüklenmeden), göz çevrenizdeki bir daireye hafifçe vurun. Vurma, bölgeye kan akışını sağlar.

– Kaşlarınız boyunca dışa doğru hareket edin, sonra elmacık kemiklerinizin üstünden içe doğru burun köprüsüne doğru ilerleyin. Gözlerinizi üç kez daire içine alın.

– Sonra orta parmaklarınızla, burnunuzun her iki tarafındaki kaş kemiğinin hemen altındaki baskı noktalarına, kaşlarınızın başlama noktalarına bastırın.

– Ardından gözyaşı kanallarınızın yanına, burnunuza doğru, sıkıca içeri doğru bastırın.

– Bitirmek için şakkalarınıza küçük parmaklarınızla masaj yapın.

Bu hafif masajı makyajınızı çok fazla dağıtmadan günün herhangi bir saatinde yapabilirsiniz. Zarar vermemek için parmaklarınızı gözünüzün yakınında bulunan hassas cilt boyunca sürüklemediğinizden emin olun.

Ekstra rahatlatıcı bir deneyim için, bunu soğuk göz kremiyle yapın.

Kaynak: ilkhaberi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir