Ağır Yük Depo Raf Sistemleri

5014696jpg_4538_1

Yüksek ağırlığa sahip ürünlerin depolanması düzenli bir sistem yoksa oldukça zordur. İşletmeler için depolama her zaman önemli olmuştur. Ürünlerin korunması, istelenmesi, kolay ulaşılabilir olması için depo rafı son derece önemlidir. İhtiyaca göre kullanıma uygun raf imalatı günümüzde oldukça artmıştır. Bir çok farklı raf sistemleri ve modelleri işletmeler, şirketler ve firmalar tarafından kullanılmaktadır. Ağır yük depo raf sistemleri de bu modellerden biri olup daha çok hacmi büyük ölçekteki ürünlerin depolanmasında tercih edilir.

Ağır Yük Depo Raf Sistemleri Özellikleri Nelerdir?

Bu sistemler paletli yada paletsiz olarak imalatı yapılan raf sistemleridir. Ortalama ayak derinlik ölçüsü paletlere göre hesaplanır ve 105 cm olarak imalatı yapılır. Travers uzunlukları ise ortalama 270cm olarak planlanır. En yüksek yük taşımasına sahip sistemler Ağır yük depo raflarıdır. 1 ton ile maksimum 5 tona kadar kapasiteye sahiptir. Sistemin tamamında elektrostatik boya kullanımı yapılır. Ayak kısımlarında dayanıklılığı artırmak için çapraz kesitler ilave edilebilmektedir. 

Ağır Yük Depo Rafları İmalatı

Deponuzun hacmi ve mimari yapısı ile ürünlerinizin çeşitliliği, ağırlıklarına göre bu rafların imalatı yapılır. Ağır yük rafları daha fazla paletli ürünler için tercih edilsede paletsiz üretimde bulunmaktadır. Otomotiv sanayisinde, Gıda depolamalarında, Kırtasiye, Beyaz Eşya, Tekstil gibi ürün depoları için son derece uygundur. Yüksek kalitede çelik kullanımı yapılan bu raf sistemleri mukavemet gücü maksimum olup uzun yıllar sorunsuz kullanım sağlar. 

Sıfır raf sistemi imalatı yaptırabileceğiniz gibi ikinci el depo rafı satışlarıda yapılan yerlerden temin edebilirsiniz. Gerekli bakım ve tamirleri yapıldıktan sonra ikinci el ürün olsada uzun yıllar sizlere sorunsuz kullanım imkanı sağlar. 

Demonte Ağır Yük rafları

Üretimi sizin isteğiniz özelliklerde ve aksesuar eklenerek yapılabilmektedir. Demonte yaptırmanız halinde ileriki yıllardaki farklı projeniz için taşıma yapabilirsiniz. Kolay kurulumu olan bu ürünler için bir çok firmadan kurulum ve söküm hizmetini uygun fiyatlarla alabilirsiniz. 

Kullanmadığınız raflarınızı alıcısı çok olduğundan kolayca elden de çıkarabilirsiniz. Depo rafı alanlar için kısa bir araştırma yapmanız yeterlidir. Bu hizmet için kurumsal düzeyde hizmet sağlayıcısı bulmanız kolaydır. Firmaların bir çoğu yerinizde ücretsiz keşif hizmetleri de vermektedir. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir