Kaşlarınız yüzünüze uygun mu

Kaşlarınız yüzünüze uygun mu

Son zamanlarda piyasaya çıkan ünlüler sayesinde büyük ve cesur kaşlar makyaj dünyasında yerini aldı. Son zamanlarda hepimiz kaş böceği tarafından ısırılmışız gibi görünüyoruz ve onları şekillendirmek ve düzeltmek için sürekli olarak daha iyi yollar arıyoruz.

Ancak, saç kesimi gibi, herkes için işe yarayan mükemmel bir kaş formülü yoktur. Yüzünüzün boyutlarına ve şekline uyan doğal bir kaş şekli seçimi çok önemlidir. Yüz yapınıza uygun kaş şeklinden emin değil misiniz? Mükemmel kaş arayışınızda size yardımcı olmak için rehberimize göz atın!

Yuvarlak yüz şekli

Yuvarlak yüzler için bazı vurguların eklenmesine yardımcı olacağı için daha açılı bir kaş tercih edin. Yuvarlak yüzler genellikle kemik yapısından yoksundur ve kontur yoluyla küçük bir yardıma ihtiyaç duyar. Doğal kaş çizginizi biraz öne çıkarmak için bir kaş kalemi kullanmayı deneyin.

Kalp yüz şekli

Maalesef, şık, kalın, hafif gür kaşlı görünüm, muhtemelen en iyi görünümünüz olmayacak (üzgünüm!). Kalp şeklindeki yüzler, açısal küçük bir çene çizgisine sahiptir. Yüzün üst yarısı zaten vurgulandığı için kalın kaşlar abartılı olabilir. Küçük çenenizi dengelemek için kaşlarınızı kontrollü, şekilli ve bakımlı tutun ve asla gür tutmayın. Kaşlarınızı sorunsuz bir şekilde şekillendirecek kaliteli makyaj malzemeleri seçin.

Oval yüz şekli

Oval şekilli yüzlerin dengeli bir kaşa ihtiyacı vardır. Yumuşak, doğal bir kaş çizgisine sahip olduğunuzdan emin olun. Kaşınızın uç kısmını doldurmaktan çekinmeyin ve biraz kalınlaşmasına izin verin. Gür, hafifçe düzensiz kaş görünüşü bu yüz şekli için işe yarar. Bu yüzden devam edin ve kaşlarınızı gürleştirin. Ancak doğal olmaktan asla uzaklaşmayın.

Kare yüz şekli

Kaşlarınızı hafifçe yuvarlayarak dengeyi sağlamalısınız. Doğal kaş hattınızı koruyun, fakat düzenleyin ve güzelleştirin. Böylece çok açılı değil, daha yuvarlak kaşlara sahip olabilirsiniz.

Uzun yüz şekli

Uzun yüz şekli ile kaş şeklini yatay özelliklerle dengelemek önemlidir. Kaşlar, uzun yüzlü kadınlar için mükemmel bir dengeleme aracıdır. Kaşlarınızın kuyruklarını gözlerinizin köşelerini aşarak uzatın. Çok uzatmaktan kaçının, çünkü bu gözlerinizi aşağıya sürükleyecektir ve sarkık bir görünüm ortaya çıkaracaktır.

Kaynak: herhaberi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir