Medikal cilt bakımıyla cildinize bir şans verin

Medikal cilt bakımıyla cildinize bir şans verin

“Yaşlanma”, bir yaş alma sürecidir. Daha kapsamlı bir tanım yapacak olursak aslında yaşlanma; hücresel bölünmeyi bırakmış bir organizmanın oluşturduğu bir türün popülasyonuna ait bir tanım olarak kabul edilebilir.

Genç ve güzel kalabilmek kadın-erkek hepimizin en büyük arzusu. Özellikle genç kalabilmek, kadınlar için çok daha büyük bir anlama sahip. Hücre bölünmesiyle başlayan bu süreç, her gün baktığımız ayna karşısında gözlemlediğimiz fiziksel değişiklikler olarak karşımıza çıkar. Aslında, gençlik kadar yaşlanmak da olağan bir süreç. Doğumumuzdan yaşamınızın son anına kadar her geçen yıl biraz daha yaş alır, biraz daha yaşlanırız.

Yaşlanmayı etkileyen pek çok etken mevcuttur. Hepimizin yaşlanma belirtileri, cilt kırışıklıklarının görünmeye başladığı zaman birbirinden farklıdır. Burada genetik faktörler ve bazı kronik hastalıklar kadar; güneşe maruz kalma, beslenme alışkanlığı, sigara, alkol, stres gibi birçok dış faktör de etkilidir.

Günümüzde, cilt bakımı için uygulanan kozmetik yöntemlerin artması ve bu yöntemleri kolay elde edebilmemiz, tıp ve estetik alanındaki ilerlemeler, teknolojinin gelişmesiyle edinilen teknik bilgiler sayesinde, cildin yaşlanmasını geciktirici cilt bakım yöntemleri artmış ve yaşlanmaya karşı daha fazla mücadele edilebilir hale gelinmiştir. Özellikle, medikal cilt bakımı ve kozmetik uygulamalar bize oldukça etkili çözümler ve öneriler sunmaktadır.

Peki öyleyse, siz yıllar geçerken zamana meydan okumak için hangi cilt bakım rutinlerinden faydalanıyorsunuz? Eğer yaşlanmanın etkilerini tersine çevirmek için çeşitli öneriler arıyorsanız, bilgilerinize yenilerini eklemek istiyorsanız veya medikal cilt bakımı için Ankara’da profesyonel bir tedavi veya ürün arıyorsanız Dr. Buket Yıldırım’ın önerileri tam size göre. Bu pratik öneriler sayesinde yalnızca daha genç görünmekle kalmayacak aynı zamanda daha sağlıklı ve genç hissedeceksiniz.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı; bir hekim tarafından, cilde uygulanan bakım ve yenileme işlemlerinin profesyonel ürünler ile mevcut cilt problemlerini analiz ederek, çözüm geliştirmek amacıyla tedavi etmeye yönelik uygulamaların yapılmasıdır. Dr. Buket Yıldırım; “Ankara’daki kliniğimizde medikal cilt bakımını; temizleme, gözenek açma, siyah nokta ve yağ bezesi çıkartma, cilt sıkılaştırma, nemlendirme, toparlama ve koruma adımları uygulayarak gerçekleştiriyoruz. Cilt bakımında ilk adım ciltteki ölü tabakayı yüzeyden arındırmaktır. Ardından cildin ihtiyacı olan veya cildin sorunu olan problemler için uygun bir tedavi protokolü gerçekleştirilmelidir. Cilde ihtiyacına göre uygulanacak peptitler, antioksidanlar, büyüme faktörlerini harekete geçiren işlemler, nemlendiriciler cilt bakım rutininin olmazsa olmazlarıdır.”

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial MD cilt bakım rutinini kullanarak cildinize yeniden nefes aldırabilirsiniz. HydraFacial MD, cilt bakımı için mevcut olan en popüler cilt gençleştirme tedavisi prosedürlerinden biridir. Minimal invaziv, konforlu bir tedavidir ve cilt dokusunun ve tonunun görünümünü 30 dakika kadar kısa sürede iyileştirir. HydraFacial MD, cildi temizleyen ve pürüzsüz haline getiren tamamen invaziv olmayan teknolojik bir cilt gençleştirme prosedürüdür. Hidradermabrazyon, kimyasal soyma ve ekstraksiyon tekniklerini birleştirirken; aynı anda cilde faydalı antioksidanlar, hyaluronik asit ve peptidleri iletir. Bu tedavi aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılır:

– Yaşlanma belirtileri

– Genişlemiş gözenekler

– Yağlı ve akneli cilt

– Hiperpigmentasyon

– Cilt gevşekliği

– Ciltteki doku ve renk düzensizliği

Revlite Lazer

Çevre kirliliği, güneşe aşırı derecede maruz kalma vb. gibi dış etmenler, cildinizdeki gözeneklerin büyümesine yol açar ve zamanla cildinizi, pek çok probleme duyarlı hale getirir.

Lazer sistemleri, tek ve spesifik bir dalga boyunda ışının ürettiği ısıyla, cildinizin belirli bölgelerine uygulandığında çok çeşitli cilt problemlerini gidermek amacıyla kullanılabiliyor. Bazı lazer türleri, ciltteki lekeleri yok etmek için cilt altındaki melanin pigmentlerini hedefler; bazıları ise istenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlar. Revlite lazer ise bunların hepsini birden yapabilen FDA oanylı bir sistemdir. Sivilce izleri, roza, çatlamış kılcal ve kan damarlarının görünümünden kurtulmak için ciltteki kırmızı tonları hedefler. Eski nesil lazer tedavilerinden farklı olarak uygulamadan sonra birkaç saatlik hassasiyet ve kızarıklık dışında herhangi bir yan etki meydana getirmez. Bu anlamda, invaziv olmadığı için istirahat gerektirmez. İşlem, cildinizin dış katmanlarına zarar vermez. Çalışma prensibi ise oldukça yalın: Lazer ışınları, cildin yüzeyinden alt katmanlara ulaşarak kolajen üretimini uyarır. Kolajen, cildinizi besleyen ve ona canlılık veren bir proteindir. Yaşlandıkça yapısı bozulmaya eğilimlidir ve üretimi azalır. Bu da ince çizgi ve kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Revlite kolajen üretimini tetikleyici rolüyle; size daha pürüzsüz, canlı ve genç bir cilt vadeder.

Revlite’ın Yaygın Kullanım Alanları:

Cilt yenileme; yaşlılık lekeleri, sivilce izleri, lezyonları giderme ve dövme silme amacıyla kullanılabilmektedir. Bunlardan başka, doğum lekeleri, malezma, vasküler ve dermal lezyonlar, güneş lekeleri, cildinizde travma yapmış ilaçların yan etkilerinde, roza hastalığında, yağlı cildin tedavisinde, kırışıklıkları azaltmada, ince tüylerin alınmasında da Revlite Lazer tedavisinden faydalanabilmekteyiz.

Scarlet S Altın İğneli Radyofrekans

Scarlet S Mikro-iğneleme Radyo Frekansında (MRF), her bir iğne, radyo frekans enerjisini yaymak için bir elektrot görevi görür. Bu işlem ile kolajen üretimi tetiklenir ve cilt daha pürüzsüz, sıkı bir görünüm alır. Sistemdeki mikro iğneler, RF enerjisinin cilde ihtiyaç duyulan seviyede ve güvenilir bir şekilde iletilmesini sağlıyor. Böylece, akne izleri, büyük gözenekler, cilt sarkması ve çatlak izlerini tedavi etmek için kullanılabiliyor. Diğer mikroiğneleme tedavilerinde olduğu gibi kanama veya hassasiyet yaşanmıyor.

Kliniğimizde çok sayıda gerçekleştirdiğimiz Scarlet S RF tedavileriyle, ciltteki gözeneklerin küçüldüğünü, yaraların iyileştiğini, cildin daha parlak bir görünüme kavuştuğunu gözlemledik. Bununla birlikte, karşılaştığımız diğer güzel etkilerden birisi de yüzün alt yarısının sıkılaşması ve daha oval ve keskin bir görünüme kavuşması.

Scarlet S Altın İğneli Radyofrekansın Yaygın Kullanım Alanları:

Cilt sıkılaştırma, cilt dokusunu iyileştirme, gözenekleri küçültme, kırışıklıkları azaltma, akne izlerini giderme, cilt tonu eşitleme, cildi gençleştirme gibi çok yönlü kullanım alanları bulunmaktadır.

Scarlet S Altın İğneli Radyofrekans tedavisi; yeni, yenilikçi, güvenli ve etkili bir prosedürdür. Ağrısız, cerrahi olmayan cilt bakım tedavilerinden birisi olarak günümüzde başarısını ve popülerliğini korumaktadır.

Kaynak: tekicerik.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir