Şok Market Çalışma Şartları Nasıl

sokmarket474png_636_14

Şok Market 1995 yılında kurulmuş olup. Çeyrek asırdır hizmet veren bir perakende market zinciridir. 1995 yılında 13 şube olarak ucuz alışverişi müşterilerine benimsetmek için açılan bu marketin asıl kurucusu MİGROS’dur. Zamanla Yıldız Holding bünyesine katılan marka bu günlerde binlerce şube ile faaliyetine devam eden dev bir market zinciri haline gelmiştir.

Zincir marketler her geçen gün büyüyor. Özellikle Pandemi sürecinden sonra ciro ve mağaza sayılarında oldukça artış gösteren bu marketler. Büyümeye oranla yine personel ihtiyacı duymaktadır. Şok marketler zinciri de son zamanlarda oldukça hızlı büyüyen şirketlerden biridir. Hal böyle olunca oldukça personel ihtiyacı doğan firmada çalışmak isteyen kişilerin aklına ilk şu soru gelmektedir. Şok market çalışma şartları Nasıldır?

Şok Market Çalışma Şartları

Şok market çalışanları Günlük 7,5 saat çalışma ve çay ve yemek molaları ile yaklaşık 9 saat günlük brüt ( Yemek yeme ve çay molası gibi süreler düştükten sonra kalan mesai net mesaidir.) mesai yapmaktadır. https://kampanyakolik.com/sok-market-calisma-sartlari/ sitesinden aldığımız bilgilere göre “7.5 saat çalışma zorunluğu ile toplam olarak 9 saat Şok şubesinde durmalısınız ve bu saat bazen değişebiliyor. Kasa sayma, ürün yerleştirme ve daha birkaç iş nedeniyle geç çıkmak zorunda kalabilirsiniz.”

Şok market diğer indirim marketleri gibi belirli bir yerde çalıştırmadığı personellerini. Depo, kaza, reyon ve Dağıtım personeli olarak farklı noktalarda çalıştırmaktadır. Oldukça meşakkatli olan market sektörü Bu çalışma sistemi ile oldukça zorlayıcı şartlar teşkil edebilir. Yine de özellikle Anadolu şehirlerinde iş yokluğu sebebi ile tercih edilebilir. Yine büyük şehirlerde vasıf sahibi olmayan kişilerin kolaylıkla gelir elde edebileceği bir iş yöntemidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir